Ta strona używa cookie. Informacje o tym w jakich celach pliki cookie są używane znajdziesz w Polityce Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz określić warunki przechowywania i dostępu do cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. zamknij

Rzeszów atrakcyjny dla biznesu

W czerwcu w Świdnicy odbył się Ogólnopolski Kongres Regionów, którego organizatorem było wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska, wydawca m.in.: Newsweeka, Faktu, Forbesa oraz Miasto Świdnica. W trakcie trzech dni Kongresu samorządowcy, ludzie nauki, biznesu, przedstawiciele organizacji pozarządowych z całego kraju uczestniczyli w panelach dyskusyjnych i sesjach plenarnych poruszających aktualne problemy rozwoju samorządów. Ponadto podczas Kongresu zostały ogłoszone wyniki prestiżowych rankingów organizowanych przez tygodnik „Newsweek Polska”, miesięcznik „Forbes”, miesięcznik „Komputer Świat”, tygodnik „Auto Świat” oraz Związek Powiatów Polskich.

Rzeszów zajął II miejscu w rankingu Miast Atrakcyjnych dla Biznesu, w kategorii dużych miast (od 150 tys. do 300 tys. mieszkańców) zorganizowanym przez miesięcznik „Forbes”.

"Forbes" wyłonił miasta najbardziej atrakcyjne dla biznesu, czyli takie, które potrafią skutecznie przyciągnąć przedsiębiorców. O miejscu w rankingu decydowała liczba nowo rejestrowanych spółek w ciągu roku, pomniejszona o liczbę spółek zlikwidowanych i upadłych, podzielona następnie na 1 tys. mieszkańców.

miasta od 150 do 300 tys. mieszkańców 

miejscemiastoliczba mieszkańców
(tys.)
nowe firmy w KRS
w 2013 r.
upadłościlikwidacjeprzyrost spółek na
1000 mieszkańców
1Gdynia2495318631,85
2Rzeszów1803716561,72
3Bielsko-Biała1752805411,34
4Olsztyn1752368311,12
5Toruń20527412341,11
6Kielce2022308310,95
7Gliwice1872104320,93
8Białystok2943177600,85
9Częstochowa2361996340,67
10Sosnowiec2151193230,43
10Bytom176986160,43
12Radom220882160,32
13Zabrze18061580,27

Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc uzyskał szóste miejsce w rankingu Najlepszych Prezydentów Miast według tygodnika Newsweek Polska.

Miasto Rzeszów zdobyło WYRÓŻNIENIE w konkursie "Miasto Szans - Miasto Zrównoważonego Rozwoju" zorganizowanym z inicjatywy firmy doradczej PwC i tygodnika Newsweek Polska za wzorcową praktykę usprawniania działania administracji miejskiej (punkty obsługi mieszkańców).