Ta strona używa cookie. Informacje o tym w jakich celach pliki cookie są używane znajdziesz w Polityce Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz określić warunki przechowywania i dostępu do cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. zamknij

Złota Setka Samorządów 2004

Opublikowany został Ranking "Rzeczpospolitej" i Centrum Badań Regionalnych "ZŁOTA 100 SAMORZĄDÓW".

W ramach rankingu opracowano zestawienie "ZŁOTA DWUNASTKA MIAST", wśród których znalazł się Rzeszów, jako jedno z czterech miast wojewódzkich. To duży sukces Stolicy Podkarpacia, gdyż oceniano tak ważne aspekty jak: inwestycje w budżecie, inwestycje pozabudżetowe, aktywność społeczną oraz przyciąganie nowych mieszkańców.

l.p.miastoinwestycje w budżecie (zł per cap)inwestycje pozabudżetowe (zł per cap)aktywność społeczna (wskaźnik)przyciąganie nowych mieszkańców (wskaźnk)łączna punktacja
1.Płock1911,4834,436,13,52818,2
2.Gliwice727,51507,529,5-0,22295,0
3.Katowice2131,675,241,4-0,22275,4
4.Konin806,91220,732,51,22088,9
5.Sopot1846,699,447,20,82014,9
6.Gorzów Wielkopolski1567,0345,735,14,71980,5
7.Poznań855,41022,034,73,81943,6
8.Grudziądz1509,6364,228,61,41932,1
9.Wrocław1118,6709,233,25,51892,4
10.Rybnik1597,6182,033,40,11840,5
11.Tychy804,3807,733,10,31671,5
12.RZESZÓW1211,7390,341,72,21669,0

 Źródło: „Rzeczpospolita” 6 lipca 2004 r.