Ta strona używa cookie. Informacje o tym w jakich celach pliki cookie są używane znajdziesz w Polityce Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz określić warunki przechowywania i dostępu do cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. zamknij

Galeria Burmistrzów

Samorząd Miasta Rzeszowa w latach 1867 - 2015 

L.p. Imię i nazwisko Funkcja Czas pełnienia funkcji
 1.  Jan Pogonowski

naczelnik miasta i przewodniczący
Rady Miejskiej

 25 lutego 1867 r. -
październik 1868 r.
 2.  Edward Praschill  naczelnik miasta  październik 1868 r. -
grudzień 1869 r.
 3.  Adam Geisler  p.o. naczelnika miasta  1869 r.
 4.  Ambroży Towarnicki  naczelnik miasta  maj 1870 r. -
październik 1873 r.
 5.  Edward Neugebauer  naczelnik miasta  październik 1873 r. -
listopad 1874 r.
 6. Ambroży Towarnicki  naczelnik miasta w latach 1874 - 1882
 7.  Wojciech Kalinowski  naczelnik miasta w latach 1882 - 1887
 8.  Wiktor Zbyszewski  naczelnik miasta marzec 1887 r. -
marzec 1890 r.
 9.  Jan Pogonowski  naczelnik miasta  marzec 1890 r. -
lipiec 1891 r.
 10.  Edward Brudnicki  kierownik komisarycznego
zarządu miasta
 grudzień 1891 r. -
styczeń 1893 r.
 11. Leon Schott   burmistrz  luty 1893 r. -
czerwiec 1896 r.
 12.  Stanisław Jabłoński  burmistrz  czerwiec 1896 r. -
luty 1902 r.
 13.  Stanisław Jabłoński przewodniczący tymczasowego
zarządu miasta
 luty -
grudzień 1902 r.
 14.  Stanisław Jabłoński  burmistrz  grudzień 1902 r. -
lipiec 1913 r.
 15.  Roman Krogulski  burmistrz  w latach 1913 - 1914
 16.  Stanisław Jabłoński  kierownik komisarycznego
zarządu miasta
  w latach 1914 - 1916
 17.  Roman Krogulski  burmistrz  w latach 1918 - 1933
 18.  Roman Krogulski  prezydent  w latach 1933 - 1935
 19.  Jan Niemierski   prezydent  luty 1935 r. -
marzec 1939 r.
 20.  Jarosław Barwicz  prezydent marzec 1939 r. -
6 września 1939 r.
 21.  Ks. Michał Tokarski  tymczasowy prezydent 10 - 15 września 1939 r.
 22. Maksymilian Rybicki tymczasowy prezydent  15 września -
18 października 1939 r.
  okupacyjne władze niemieckie   18 października 1939 r. -
2 sierpnia1944 r.
 23.  Tomasz Radwan  komisarz miasta  2 - 9 sierpnia 1944 r.
 24. Franciszek Ślusarczyk   prezydent  9 sierpnia 1944 r. - 7 grudnia 1948 r.
 25.  Jan Huss   prezydent 7 grudnia 1948 r. - 1950 r.
 26.  Józef Radwan  przewodniczący prezydium MRN  w latach 1950 - 1952
 27.  Leon Stanio przewodniczący prezydium MRN  19 czerwca 1952 r. -
3 stycznia 1963 r
 28.  Alfred Żądło  przewodniczący prezydium MRN  stycznia 1963 r. -
8 stycznia 1971 r.
 29.  Emil Rejus przewodniczący prezydium MRN  9 stycznia 1971 r. -
31 grudnia 1973 r.
 30.  Edward Bilut  prezydent  1 stycznia 1974 r. -
14 lipca 1977 r.
 31.  Mieczysław Chudzik  prezydent 15 lipca 1977 r. -
31 grudnia 1982 r.
 32.  Ludwik Chmura  prezydent 1 kwietnia 1983 r. -
5 lutego 1990 r.
 33.  Zdzisław Banat  prezydent  26 marca 1990 r. -
5 marca 1991 r.
 34.  Mieczysław Janowski  prezydent  5 marca 1991 r. -
2 marca 1999 r.
 35.  Andrzej Szlachta  prezydent 3 marca 1999 r. -
28 listopada 2002 r.
 36.  Tadeusz Ferenc  prezydent  od 29 listopada 2002 r.