Sezon biegowy w Rzeszowie oficjalnie rozpoczęty

W niedzielę w Rzeszowie został oficjalnie rozpoczęty 12. PKO Półmaratonem Rzeszowskim sezon biegowy.

Zwycięzcą półmaratonu okazał się biegacz z Ukrainy - Bogdan Semenowich, który zwyciężył w czasie 1:05:26, wyprzedzając dwóch Kenijczyków: Kiptum Maiyo Hillary Kimaiyo oraz Mutuku Elijah Wambua. Wśród kobiet najlepsza okazała się Matebo Ruth Chemisto, a w rywalizacji sztafet wygrała Gukla Bratkowice Korzeniowski.pl.

Pierwszym Polakiem, który przybiegł na metę był Bogdan Dziuba (zajął czwarte miejsce), a pierwszym rzeszowianinem Andrzej Szpunar (piąte miejsce na mecie).

W tegorocznym biegu wzięło udział prawie 1400 zawodników i 60 sztafet.