Ta strona używa cookie. Informacje o tym w jakich celach pliki cookie są używane znajdziesz w Polityce Prywatności. W przeglądarce internetowej możesz określić warunki przechowywania i dostępu do cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. zamknij

Podpisanie porozumienia przedłużającego współpracę partnerską między Rzeszowem i Fangchenggang

W dniach 12 – 13 lipca gościła w Rzeszowie delegacja chińskiego miasta partnerskiego Fangchenggang. Celem wizyty przedstawicieli zarówno władz miasta Fangchenggang jak również regionu Guangxi Zhuang, było podpisanie porozumienia, na mocy którego przedłużona została współpraca partnerska między miastami.

Ceremonia podpisania miała miejsc 13 lipca w rzeszowskim ratuszu. Ze strony gości swój podpis złożył Pan Ban Zhongbo, Sekretarz Komitetu Komunistycznej Partii Chin Regionu Guangxi Zhuang a ze strony Rzeszowa, Prezydent Miasta Tadeusz Ferenc.

W skład chińskiej delegacji weszli również: Peng Shaoguan – Sekretarz Generalny Komunistycznej Partii Chin Miasta Fangchenggang, Xuan Dong – Zastępca Dyrektora Biura Spraw Zagranicznych Miasta Fangchenggang, Yu Jia – Zastępca Dyrektora Komisji ds. Rozwoju i Reform Miasta Fangchenggang, Li Yifu – Zastępca Dyrektora Biuro ds. Inwestycji Miasta Fangchenggang oraz Li Jian – Wiceburmistrz Rządu Ludowego Okręgu Dongxing / poziom miejski.

W trakcie dwudniowej wizyty goście mieli okazję zwiedzić miasto, w tym największe i najważniejsze inwestycje oraz wymienić się doświadczeniem na tematy związane z rozwojem gospodarczym oraz polityką zarządzania miastem.

Chińczycy z uznaniem wyrażali się o dynamice i skali rozwoju Rzeszowa oraz o polityce inwestycyjnej władz miasta, prowadzonej w celu przyciągnięcia nowych inwestorów, szczególnie w obszarze nowych technologii i innowacji. Niemałym zaskoczeniem dla nich była również informacja o stale rosnącej liczbie mieszkańców Rzeszowa, co w obliczu depopulacji dużych miast jest wielkim osiągnięciem.

Z dużym zainteresowaniem przyglądali się również rzeszowskiej strefie ekonomicznej, która jest atrakcyjną alternatywą dla chińskich przedsiębiorców.

Na zakończenie, słowami „Tak jak szeroki jest morski brzeg naszego miasta, tak my szeroko rozwieramy ramiona, aby Rzeszów przywitać”, Pan Ban Zhongbo zaprosił prezydenta Rzeszowa wraz z przedstawicielami naszego miasta do ponownego spotkania, tym razem w Fangchenggang.