Developres SkyRes Rzeszów zdobył historyczny brązowy medal

Developres SkyRes Rzeszów dopiero trzeci rok występuje w Orlen Lidze. Dwa poprzednie sezony kończył na przedostatnim miejscu. Teraz osiągnął ogromny sukces zdobywając historyczny brązowy medal i prawo gry w Lidze Mistrzów.

Przed startem sezonu 2016/17 w Developresie nikt głośno nie mówił o medalach. W dwóch poprzednich latach drużyna zajmowała dwukrotnie przedostatnie miejsce w tabeli. W tym sezonie w rzeszowskiej drużynie doszło do rewolucji kadrowej. Wymieniono dziesięć siatkarek, zakontraktowano znane zawodniczki, jak choćby Klaudię Kaczorowską, Katarzynę Mróz czy Serbkę Adelę Helić. Ich celem było zajęcie miejsca w pierwszej "szóstce" Orlen Ligi.

Okazało się, że poczynione transfery wypaliły. Drużyna w rundzie zasadniczej wygrała 17 z 26 spotkań, zdobyła 53 punkty i zajęła czwarte miejsce, osiągając duży sukces.

W meczach półfinałowych Developres nie dał rady Chemikowi Police. Natomiast w rywalizacji o brązowy medal rzeszowski zespół z dużą pewnością i ogromną wolą walki dwukrotnie wypunktował drugi po rundzie zasadniczej zespół Impelu Wrocław zapewniając sobie historyczny medal. To jak na razie największy sukces klubu, który istnieje od 2012 roku.